Zasedání zastupitelstva

Zasedání zastupitelstva

Příspěvekod Alenka » úte 13. lis 2012 18:45:14

Dívala jsem se na program jednání zastupitelstva. Nic neříkající, bez podrobnějších podkladů a možnosti přípravy se nemůžete do ničeho zapojit. Na úřad se mi moc kvůli tomu chodit nechce. Stala bych se podezřelou. Nerozumím tomu, proč tam starej na tyto jednání chodí, jsou tam jen čtyři bodi a vrátí se dom až po půlnoci / A to se už nerýmuje./ a většinou naštvanej, protože zastupitelé podklady mají a že je někteří rozbalují a vidí prvně až na jednání. Asi bych mu měla přidat doma nějeký úkoly. Říkám mu: "když neznáš podrobnosti a nejseš ochotnej si je u starosty vyžádat, tak co tam celou tu dobu děláš? Co je na tom zajímavýho a poučnýho, když vidíš je vidíš hlasovat jak na okresní spartakiadě?" Je asi ujetej, chudák stará....
Alenka

Re: Zasedání zastupitelstva

Příspěvekod Hermiona » stř 14. lis 2012 17:50:09

Dívala jsem se na pozvánku - no 4 stručné body....
Myslím, že jednání o rozpočtu je dost závažné a zabere dost času, tak se nedivím, pokud zastupitelstvo trvá do půlnoci. Na druhou stranu také zas tak často jednání zastupitelstva nejsou, tak je pak potřeba všechno probrat. A že by zastupitelé nečetli podklady a na jednání se nepřipravovali? To se mi nezdá....vždyť musí vědět o čem hlasují!!! To by si nikdo "nerisknul" hlasovat o něčem, o čem si dopředu nezjistil dostatek informací - DOUFÁM.
Hermiona

Příspěvekod kolčava » čtv 15. lis 2012 12:42:25

Milá Hermiono, to je velký omyl. Po x letech, u někoho je to delší, u někoho kratší, tento člověk nabyde neomylného pocitu, že byl zvolen pro svoji oblíbenost, pro svoji chytrost, pro svoji výřečnost, pro svoji schopnost mlžit a lhát a zavézt diskuzi vždy tam, kam potřebuje nebo pro svoji ztepilou postavu, muž či žena. Tento zastupitel si nepřipustí, že mu lidé dali hlas proto, že mu dali důvěru se slovy: "Tak něco užitečného pro obec udělej!" Z toho pramení mylná představa o neomylnosti zastupitele ač je připraven nebo ne. Ale neuvědomuje si, že jeho hlas platí ač je připraven nebo není a to je už horší vážení zastupitelé....
kolčava

Příspěvekod sýček » ned 18. lis 2012 12:53:37

Hlavní bod programu je asi rozpočet. Těžko psát, ale představuji si to asi takto...

www.youtube.com/watch?feature=player_em ... v_ruHnZ7GY
sýček

Příspěvekod Hermiona » stř 28. lis 2012 18:22:33

No nevím "kolčavo", ale takového zastupitele já prostě příště volit NEBUDU!!! Myslím, že na tak malé obci se všichni dobře známe a tak není problém odhalit toho, kdo si hrabe především do vlastní kapsy....Mám spíše dojem, že naši zastupitelé jsou pravým opakem - nepřipravují se na jednání zastupitelstva (mnohdy podklady vidí až na jednání, nebo je řádně neprostudují a pak si nechají něco namluvit), tak to moc nevidím na lidi, kteří by toužili po moci, spíše naopak, nechají se dobře ovládat - to je můj dojem. No a hlasování, kdy většina zastupitelů hlasuje způsobem "zdržel se", tedy nehlasoval tak ani tak mě tedy o opaku nepřesvědčuje, to tam nemusí chodit, když jsou BEZ NÁZORU. A jejich další aktivita pro obec? Já tedy o žádné nevím, kromě pár vyjímek (paní Pleskačová, pan Záruba....).
Hermiona

Příspěvekod sýček » úte 04. pro 2012 12:59:56

Jo, souhlasím... , ale ono to chce opravdu hodně odvahy veřejně vystoupit a třeba se nechat i vládními zastupiteli znectít nebo pokřikujícími přihlížeči nechat na sebe naházet špínu. Někdy na místě, někdy v hospodě..slyšel jsem ,že jeden dravý pták je na to expert... Moc nebo vliv totiž i pramení z příslušenství ke správné skupině. Pokud se ale tvářím neutrálně, tak tímto postojem říkám ANO mnou zpochybněné problematice v předcházející diskuzi. V diskuzi si třeba řeknu své, ale v hlasování se vlastní neutralitou postavím pro předkládaný problematický návrh. Těžká schýza... Mám ozkoušené, že vyjádřená nedůvěra je minimálně brána jako neslušnost. Protože obecně platí, že lhát je špatné, proto předpokládáš, že informace, které dostáváš jsou pravdivé. Párkrát to projde, ale pak zjistíš, že je s Tebou manipulováno. Stačí jen jednou... a nedůvěra je na světě. A když zjistíš, jak je to někdy výhodnou spoluprací propojeno..... něco za něco.... A pokud do toho řetězce nechceš naskočit, tak máš prostě smůlu... Ono to "něco za něco" může být i loajalita vůči problematickým řešením některých situací v obci.... Nejde asi vůbec o to, abychom se mezi sebou neustále rubali, ale jde o umění poslouchat názor druhého a umět spolu dobře diskutovat. Bez vyčůranosti.....bez chtíče po vlivu, bez chtíče po finančním prospěchu... , kde se pak nemyslí na dlouhodobý prospěch obce, ale na vlastní-jakýliv prospěch.
sýček

Příspěvekod Hermiona » čtv 20. pro 2012 15:47:43

No bod číslo 14 - to už tady bylo v loni. Je to odměna starostovi ve výši jednoho měsíčního platu. Slyšela jsem, že je to 50 000 Kč :shock: .......no asi to tolik nebude, ale o moc míň taky ne....abych pravdu řekla, tak mě to dost nadzvedlo!!!! V době, kdy se všude šetří a přemýšlí, kde uspořit je to dost na pováženou, skoro drzost :!: . Nemám dojem, že by na tom obec byla tak dobře, že by mohla takhle rozhazovat peníze oknem. Jestli jim peníze zbývají, ať je použijí na něco smysluplnějšího. uf uf
Hermiona

Příspěvekod Hermiona » čtv 20. pro 2012 19:14:52

Ještě mě napadlo, že nadáváme na to jaké jsou poměry ve vládě a u našich poslanců, jak si každý "hrabe" hlavně do vlastní kapsy.....ale ono to začíná už na místní úrovni. HLAVNĚ AŤ Z TOHO MÁM NĚCO JÁ!!!!!!!!!! A to je smutné.
Hermiona

Příspěvekod ljubjata » pát 21. pro 2012 12:54:16

Su jen zvědav, jak se s tímto zastupitelé popasují. Sylšel jsem, že nejsou z toho moc odvázaní, že zastávají vůči odměně spíš negativní názor, ale na dotaz, jak budou hlasovat řekli, že pro nebo se zdrží hlasování. No nedivte se jim. Postavit se proti odměnám znamená si rozházet i starostu. Ale jak je vidět, zastupitelé se "opravdu" rozhodují podle svého nejlepšího "svědomí", ku prospěchu obce-jak slibovali. Možná by to vyřešilo tajné hlasování, ale na to zase nebudou mít odvahu navrhovatelé. Zapomíná se na to, že na jakékoli špatnosti se podílím i tím, že tuto špatnost v zárodku neodmítnu a mlčím nebo se třeba jen zdržím hlasování. Ve špatných věcech kompromisy nejdou dělat. Protože kompromis ve špatnosti zůstává vždy špatností. A jsem u problému, který mě tíží na této kauze nejvíce. Protože na mě dýchla doba před rokem 1989. Kdy se každý bál svobodně říci svůj názor. A je to tu znovu!
ljubjata

Příspěvekod Alenka » pát 21. pro 2012 13:08:20

Tak to vždy musí fungovat. On odměny a jiný záchodky / na Chloumku/. Já na Bráchu a Brácha na mě.. A tímto si pěkně plníme volební program obce pro každého... Není nad to spojit příjemné s užitečným.....
Alenka

Další

Zpět na Cokoliv