zaujalo mě

zaujalo mě

Příspěvekod průzkumník » pon 29. říj 2012 8:57:20

/úryvky jsou z knihy -Jak přežít padouchy- Benjamin Kuras/

Padouch padouchovi

„Padouch padouchovi oka navykline.“ /České přísloví/

„Kurwa kurwie rzyc nieurwie.“ /Polské přísloví/

Tato přísloví se asi ze všech dostupných citátů nejlíp dají pokládat za kód padoušství. Platí u padouchů všech barev a odstínů, ideologií, věr a přesvědčení, všech dob a zemí, všech sociálních vrstev a vzdělání.
Padouch s padouchem se vždy domluví. Padouch komunistický se vždy líp domlouval s padouchem kapitalistickým než s hodným naivním komunistou. Tak se také bývalý komunistický ředitel s právnickým titulem stává snadněji volnokapitalistickým žralokem, než pilířem právního státu - ledaže by byl právním pilířem žraloků. Bývalí nacisté se snadněji stávali komunisty než demokraty. A komunisticky školení teroristé jsou nejspolehlivějšími bojovníky islámské pravovíry. Výběr historických příkladů je nekonečný.
Od samého úsvitu dějin se padouši spolčují do smečky. Padouchů osamělých bývá málo a udržují se naživu jen potud, když se jim daří u ostatních padouchů udržovat víru, že jsou nepostradatelní a že mají za sebou podporu mocnějších padouchů. Osamělý padouch musí být neustále v samurajském střehu a ostatní padouchy musí udržovat ve směsici strachu, úžasu, obdivu, vděčnosti zavázanosti,zadluženosti a touhy po přízni a uznání. A ani chvilku v nich nesmí propadnout iluzi, že mu všichni padouši zůstanou věrní, až najdou někoho mocnějšího.......

Padouch je každý, kdo využívá trvalé nebo dočasné bezmocnosti druhých k tomu, aby je oloupil o hmotný majetek, intelektuální vlastnictví, tvůrčí energii, o dobrou pověst, čas, svobodu, přízeň bližních, zdraví, život, nervy, rozum, osobní štěstí nebo naděje. To vše k vlastnímu obohacení, které nemusí být vždy hmotné. Padouch se v padoušství musí neustále procvičovat , a tak mu k zisku někdy stačí byť i jen nepatrné posílení vlastní moci nebo moci vlastní smečky nad druhými, kontrola a upevňování bezmocnosti a závislosti druhých, zdokonalování svých schopností druhé oblbovat a uondávat do bezmocnosti, vybrušování padoušských kejklí a triků....

„Nedůvěra k vládě musí být první občanskou povinností“ /NORMAN DOUGLAS/
průzkumník

Re: zaujalo mě

Příspěvekod průzkumník » pon 29. říj 2012 9:01:09

Jo, ještě malý přídavek

Záměrem je co největší kontrola nad životy malomocných. K této kontrole používají padouši těchto zbraní:

Násilí
Vydírání
Vyhrožování
Lží a polopravdy
Strach malomocných
Lenost malomocných
Malomocných touha po klidu a pohodě
Malomocných pocit viny a špatného svědomí
Malomocných smysl pro povinnost, spravedlnost a čest
Malomocných ochota , obětavost a lidumilnost
Malomocných touha po dobré pověsti, chvále, uznání
Malomocných touha po přijetí a poslušnosti
Malomocných touha podobat se většině a nerušit řád
Malomocných touha zbohatnout
Malomocných touha zalíbit a zavděčit se mocným
Malomocných touha po moci nad jinými

To jen tak namátkou. Na světě je máloco, čeho by padouši nedokázali použít k ovládání malomocných.

„Těžko se bojuje proti nepříteli, který má pátou kolonu v naší hlavě.“
(SALLY KEMTON)
průzkumník

Příspěvekod Čestný člověk » pon 29. říj 2012 17:20:25

Trochu jsi to přehnal. Svoboda odsud pocud. Co jsi myslel tím výrazem malomocní. To si myslíš, že se můžeš navážet do obyčejných slušných lidí?
Čestný člověk

Příspěvekod kolčava » pon 29. říj 2012 19:05:57

Myslel tím asi ty slušné, kteří o sobě mluví jako o obyčejných lidech? Ty jo, to je fakt přiléhavý.
kolčava

Příspěvekod průzkumník » úte 30. říj 2012 7:14:04

Ha, také tě to zaujalo. Mě také. Je to tak o nás lidičkách. Nějak fungujeme a jdeme vždy tou méně bolestnou cestou, v domění, že je to ta správná. A svobodu bych čestný člověče zachoval. Potom pak se nemůžete na nic vymlouvat se slovy:" Víš soudruhu, to byla taková doba." Můj otec byl v pohraničí. Říkal, že lidé, kteří z fašistického režimu profitovali, tak po válce byli nejaktivnějšími členy národních výborů a neskutečným způsobem drtili němce, kteří v tom pohraničí žili po staletí./překypovali surovostí, podlostí a a chutí šikanovat/
průzkumník

Příspěvekod ljubjata » úte 30. říj 2012 18:49:25

Jo,jo, život není černej nebo bílej. Je fakt, že svoboda je nám k ničemu, pokud není prostředkem ke konání dobra. Pokud si myslí /asi čestnej člověk/ že svoboda je to, že si může dělat co chce, že demokracie je pouze vláda většiny, tak to se vracíme víc jak o 20let dozadu...
ljubjata

Příspěvekod Alenka » úte 30. říj 2012 19:01:32

Chlapi, proč se dohadujete. Vždyť jde o poctivý přístup k životu. Bez vyčůranosti k životu, protože ono vás to vždy dožene někdy rychle, někdy pomaleji.... toto mě fakt dostalo, ještě teď jsem z toho naměko...tak poslouchejte bratři ve při.... http://www.youtube.com/watch?v=a9lQgUUmsxY
Alenka

Příspěvekod sýček » pon 18. bře 2013 7:23:19

http://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_ ... 30316.html

To je ale zajímavé... podle tohoto článku máme totiž v obci divadelní-ochotnický spolek...proto doporučuji aspoň občas někdy navštívit jednání ZM... špatně se to někdy hraje bez publika....mějte, prosím, proto na ně ohled... ;)
sýček

Příspěvekod Čochtan » pon 18. bře 2013 7:54:59

A starosta je Kašpárek a principál zároveň.... A sýček se svým ptačím rrozhledem to nechápe - zasedání ZM, to jsou jen zkoušky. Ty bývají neveřejné! :-)
Čochtan

Příspěvekod sýček » úte 19. bře 2013 11:19:36

No, neřekl bych, že to takhle úplně nefunguje, protože každé zasedání zastupitelstva je veřejné... a nemyslím si, že by byl napsán nějaký scénář.... není potřeba... protože většina se chová podle toho, co se od nich očekává. Protože vládní návrhy se musí hlasovat jednomyslně.... kde takto nehlasuje nebo dá třeba protinávrh, je kolaborantem nejhrubšího zrna. Je to vyhlášení nepřátelství, protože na toho si musíme dát pozor... Co třeba takhle ho zdiskreditovat ....pracovně... ekonomicky, nebo "právně", rozšířením zaručené zprávy o tomto kolaborantovi..Jakýkoli možný důvod je totiž SPRÁVNÝ!!!!.
sýček

Další

Zpět na Cokoliv