Výlet pana Broučka do minulého volebního období.?

Re: Výlet pana Broučka do minulého volebního období.?

Příspěvekod Alenka » úte 03. bře 2015 18:51:54

Mluvili jsme dnes o tom se starým. Ten říkal, že mu to připomenulo rok 48, kdy většina národa byla bez stanoviska.Proto mohli soudruzi dělat s národem to, co dělali. Pokus o stanovikso v roce 68 rozjely mírové traktory a kombajny Varšavské smlouvy.. přijely ve žních. Naposledy jsme zaujímali stanovisko v r. 89. Pak jsme se lekli sami sebe, svého "hrdinství". Ale nepřevzali jsme za to odpovědnost, nechali jsme je zamést stopy. A tu pak pomalu a skrytě převzali lidé podobní těm z dřívějška. Jenže se poučili a už nás asi nenechají zaujmout žádné stanovisko. Protože podle všeho se k dobrým informacím už nedostaneš. Protože v dnešní době zaujímat stanoviska se bere minimálně jako neslušnost, stejně jako žádat o informace. . Ono je to bez stanoviska jednodušší, protože můžeš tak říkat cokoli a cítit to jako pravdu. Ale tím se neutěšuj, to není " v pořádku. To je diagnóza, že pane doktore? ;)
Alenka
 
Příspěvky: 46
Registrován: ned 21. říj 2012 18:51:57

Re: Výlet pana Broučka do minulého volebního období.?

Příspěvekod Čochtan » stř 04. bře 2015 23:20:39

Alenko, ten Tvůj starej, jak je starej, tak je blbej! Jakpak přišel na to, že většina národa je bez stanoviska? Prdlajs!
Většina národa názor má! Jen tedy nevím, jestli mám být rád... Nejdřív masáž od socanů, pak od Babišovců způsobila v hlavách lidu obecného zmatení: Lid je přesvědčen, je je třeba zamést s korupcí( tedy pravicí), s parazity živnostníky, protože všichni kradou. Dovednou masáží se ale došlo ke stavu, že lid obecný velkoryse pomíjí parazita největšího - Bureše.
Prý už má dost a víc nepotřebuje, stát bude řídit jako firmu. Prdlajs! Potřebuje ještě víc . A jak k tomu majetku přišel, po tom ten lid také nepátrá. koukal jsem na poslední průzkum volebních preferencí - normálně bych měl radost, že to socani proserou. Ale nemám. Vyhraje ANO a jeho majitel bude premiérem. Vítejte v Babišistánu! :-(
Čochtan
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 20. led 2013 10:07:11

Re: Výlet pana Broučka do minulého volebního období.?

Příspěvekod Alenka » čtv 05. bře 2015 20:20:06

Je to trochu ještě horší, než popisuješ. Demokracie potřebuje lidi samostatně přemýšlející -svéprávné v dobrém slova smyslu. Když se někoho zeptáš, jestli by měli mít lidé všichni všeobecné hlasovací právo, tak řekneš, že ano. V demokracii je to přece samořejmé. Ale pak když začneš přemýšlet o lidech, kteří s tebou bydlí v domě, o sousedech, kteří, když se vrací z hospody, před tvojí brankou zvrací a pomučují veřejná prostranství, tak začneš zjišťovat, že všeobecné hlasovací právo potřebné k demokracii potřebuje lidi určitého stavu, kteří jsou schopni se svobodně, a podle určitých hodnot, rozhodovat. Není to, Čochtane, vysmívání se lidem, protože tam , cítím, patřím také. Ale propaganda politiků je obecně hodně špatná v tom- ukáži to např. na Putinovi. Propaganda se nese ve stylu vše znevěrohodnit, rozervat demokratický systém jako takový. Řadový občan přestává věřit základním hodnotám a začne volat po silném vůdci. Ten jim slíbí vše. Co potřebuje lid? Přece chléb a hry! Stát se pak opravdu stává firmou sro oligarcha. Chrenek, Bábiš a další. Že se mýlím? Vždyť u nás v obci to funguje podobně. Většina čeká na ten správný impuls jak hlasovat. Je několik důvodů. Buď se nepřipravili a nerozumí tomu a jsou jen do počtu. Nebo se připravili a nemají vlastní názor a jsou zase do počtu. Ale to se také počítá. Pár oligarchů nás bude léčit, živit, starat se nám o kulturu-zábavu.A my, když budeme hodní a nebudeme si moc vyskakovat, tak budeme moci pro ně pracovat a užít si tak trochu toho basmanského bezstarostného života. Když jsem o tom mluvila se svým starým, tak řekl, že je to u nás v obci podobné, protože kdo rozlobí nebo naštve pána s utkvělou představou, tak má po žížalkách. Jen s tím rozdílem, že on dává z obecního a my pro něho, zatím, nepracujeme. Ani nemůžeme, to dám rozum. Obecní rozpočet je tak malý, že nemůžeme být všichni zaměstnanci obce. Také je dobré, že jsou nějací zlobivější, kteří se tak sami svojí vinou dostávají na okraj a nemusíme je řešit. Sami se vyřešili! Nepřejem jim to, ale bylo právě na čase! Pro ty zlobivější: "Nezlobte, podlézejte a vše se v dobré obrátí."
Alenka
 
Příspěvky: 46
Registrován: ned 21. říj 2012 18:51:57

Re: Výlet pana Broučka do minulého volebního období.?

Příspěvekod sýček » sob 07. bře 2015 14:03:01

Alenka to vzala hodně okrajově. :x Co to je- vést stát jako firmu. Dokázala bys Alenko vést svoji rodinu jako firmu? Kdo by dělal u vás ředitele.. atd..Asi bys nechtěla žít ve své rodině jako ve firmě. A to platí i pro širší společenství lidí obec-stát. Protože pravidla ve firmě neurčuje nikdo jiný než šéf. A pravidla v jeho firmě jsou měná, musí reagovat na vývoj. Taková měná pravidla má např. Putin. Když bude Bureš chtít, aby ses postavila na hlavu, tak se postavíš. Myslím si, že už to stavění na hlavu děláme. Šéfa firmy nezajímá nic jiného , než aby mu to vyšlo. Pravidla ve firmě může měnit podle potřeby okamžiku. Podle své nálady. Majitele firmy totiž nic jiného nezajímá. Aby to účetně klaplo a na něj-firmu zůstalo co nejvíce. Tak to v Burešových firmách chodí. Managment, tak asi dobrý, ale co je dál ? Nic moc. Dá ti možnost a pokud nesplníš představy pro jeho firmu, tak jdeš? Ale kam potom půjdeme my ne tak schopní? Takže pro managment Burešovi firmy -ANO asi dobrý.. a ti mimo?Nic moc. Čochtan by mohl namítnout. Nezáviď! Každý přece mohl být Bureš. Mám otázku: "Všichni chcete být opravdu Burešové?!!!" :| Včera ve zprávách mluvili o vytváření hmotných rezerv pro případ nemožnosti v zásobování obyvatel. Bavili se o tom, že je potřeba také v mase mít rezervní živé zdroje. Jsem zvědav, kdo bude "provozovat státní hmotné rezervy v živém hovězím. Zní mi v uších dětská říkanka: "Chodí Bureš okolo, nedívej se na něho...."
sýček
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 18. říj 2012 17:14:37

Re: Výlet pana Broučka do minulého volebního období.?

Příspěvekod kolčava » úte 10. bře 2015 12:15:02

8.3. si připomínáme anexi Tibetu Čínou. Ať se maj všechny bytosti šťastně. i Čochtan, i starosta. :)
kolčava
 
Příspěvky: 66
Registrován: úte 23. říj 2012 13:39:45

Re: Výlet pana Broučka do minulého volebního období.?

Příspěvekod Čochtan » úte 10. bře 2015 18:07:27

Jestlipak vyvěsil starosta tibetskou vlajku? Ale asi ne. On je plachý a s Tibetem sympatizuje v hluboké ilegalitě...
Čochtan
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 20. led 2013 10:07:11

Re: Výlet pana Broučka do minulého volebního období.?

Příspěvekod kolčava » úte 10. bře 2015 19:14:00

Je to zajímavá teorie. Ono by se dalo říci, že by nás, jako obec, mohlo vyvěšování vlajky poškodit, protože bychom pak mohli přijít o čínského investora u nás v obci. Takto uvažuje každý prgmatický politik. Je tu totiž jedna možnost čistě teoretická. Pokud by se ARCHATT dostal do čínskou rukou, pak by nás vyvěšování tibetské vlajky mohlo mrzet, protože bychom asi přišli o významného čínského investora v obci. Zatím dnes, logicky, není to v čínských rukách, není jasné kdo je kdo :roll:
kolčava
 
Příspěvky: 66
Registrován: úte 23. říj 2012 13:39:45

Re: Výlet pana Broučka do minulého volebního období.?

Příspěvekod Čochtan » úte 10. bře 2015 20:30:31

Zajímavá myšlenka s tou čínskou majetkovou účastí v Archatu... Půjde pak starosta na plastiku? Šikmé oči se dozajista hodí! :-) A bude se v parku stavět potom pagoda? A jak to zvedne zaměstananost v obci? A využije se při tom obecní traktorbagr? Za režijní náklady? A co na to jan Tleskač?
K tomu dnes mtak módnímu pragmatismu: Moje nebožka bába neužívala ráda nadbytečně cizích slov. Vystačila si v takové případě s rčením: "Kam vítr, tam plášť!", případně utrousila něco o vychcáncích. Ale byla to prostá žena a nerozuměla politice. Ani komunální.
Čochtan
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 20. led 2013 10:07:11

Re: Výlet pana Broučka do minulého volebního období.?

Příspěvekod kolčava » stř 11. bře 2015 16:33:14

Co na to Jan Tleskač? Nevím, za to ale vím, komu je to úplně jedno... Pagodu v parku CHKO určitě nepovolí. To je jisté. Ale v obci není jisté, jestli investuje fa zatím bez čínské účasti do obce nebo naopak
kolčava
 
Příspěvky: 66
Registrován: úte 23. říj 2012 13:39:45

Re: Výlet pana Broučka do minulého volebního období.?

Příspěvekod Alenka » ned 05. dub 2015 13:55:26

S úžasem jsem četla tuto knihu, kterou mi starej doporučil. Začínám ho, Čochtane, podezírat z příliš velkého přátelství ke knihovnici. Hlavně, že to není knihovník ;) . Pokud u toho vydržíte, tak možná dojdete k zajímavým výsledkům, proč se tak všude kolem nás děje. A možná přijdete na to, co s tím

http://www.vzdelavaci-institut.info/?q= ... tilova.pdf
Alenka
 
Příspěvky: 46
Registrován: ned 21. říj 2012 18:51:57

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron