Stránka 1 z 6

Komunální volby

PříspěvekNapsal: stř 09. črc 2014 6:19:41
od sýček
Když tak sedávám v noci na návsi před hospodou, tak jsem zaslechl, jak si někteří chlapi vyděšeně mezi sebou říkali:" Někdo říkal, že Vašek už nebude kandidovat." Vycítil jsem z jejich hlasu úzkost. Začalo mě to zajímat. Když tak sedávám na větvi a pozoruji cvrkot po zavíračce, tak si myslím, že to byla dobře vypuštěná kachna. Tímto chci upozornit odpůrce, ať se neradují, protože lidi rádi pracují s představou. Velmi často pouze s jednou. Vidina její ztráty, tuto představu posiluje, i když je tato představa velmi často štve.

Re: Komunální volby

PříspěvekNapsal: sob 02. srp 2014 12:11:06
od kolčava
Na každém šprochu, pravdy trochu. Já jsem slyšela trochu jinou verzi. Novocesťákům nezávidím, protože jsou v pasti. Starosta, pokud bude kandidovat, tak může i rezignovat a svede to na ně, že do všeho rejpou, že mu nenechají klid na práci, že všechno komplikují. Jsme přece chlapi,jak rád říká, můžeme si věřit. Nevím, jestli jsou v zastupitelstvu všichni chlapi, atd. Jenže - prý je tomu trochu jinak. Uvolńuje se místo v dohledné době-+- rok nevím- ředitelské místo na Vodovodech a kanalizacích v Chotěboři. Tak bych si docela dovedla představit, jak pozoruji starostu, zvláště ve večerních hodinách, že půjde do výběrka na toto místo, že tento krok udělá a svede to na tuto partu. Že se polituje. Že už dále takto nemůže. Ale uvažujte-plat podobnej a místo až do důchodu. To by bylo aby neprošel. Zvláště když už je v dozorčí radě této firmy. Bude ho škoda. Nevím, co tam napsat vykřičník nebo otazník.

Re: Komunální volby

PříspěvekNapsal: úte 05. srp 2014 19:40:42
od Čochtan
K "Bude ho škoda" nepsat nic. Ani otazník, ani vykřičník. To je totiž špatně. Když se napíše ovšem "Nebude ho škoda", pak jistě vykřičník. Nejméně jeden. Otázka ovšem je, který že to soudruh vezme po něm. Ale bude-li to soudruh, a on bude, ani pak to horší asi nemůže být. Jen stejné. I to bude stát za hovno. Gratuluji libickým...

Re: Komunální volby

PříspěvekNapsal: stř 06. srp 2014 4:05:04
od kolčava
No, myslím si, že s délkou setrvávání ve funkci roste sebejistota kombinovaná s arogancí. Je to logické, má důvěru lidí a ta se natahuje do krajnosti. Nerušte mě, dejte mi čas a klid na práci, vždyť já chci toho tolik dobrého pro vás udělat. To ani sami nemůžete domyslet a pochopit. Konec konců, chyběla by obsluha na ČOVku.

Re: Komunální volby

PříspěvekNapsal: sob 09. srp 2014 9:03:35
od Čochtan
Kolčavo, obsluha ČOV chybět nebude - soudruh starosta to jistě bude dělat rád, jako externista. Ostatně, odměny má za to předplacené už teď nejméně na pětiletku dopředu! :-)

Re: Komunální volby

PříspěvekNapsal: pon 15. zář 2014 17:58:57
od PetrJun
Když tak se zájmem pročítám tuto diskuzi a vidím, že si z tohto tématu děláme, jak je naším národním zvykem, (nevím, jestli dobrým) legraci. No, ale teď trochu vážněji. Velmi často jsem svědkem stěžování si na politiky obecně, tváříce se přitom, že neneseme žádnou odpovědnost. To mi ne, to ti druzí. Ti politici! Omyl! My totiž těm politikům umožňujeme se takto chovat vlastní, volbou. Nevnímejte to jako návod koho volit a koho ne. Spíše by to mělo vést k zastavení se a říci si, proč volím Mažňáka a ne Losnu nebo obráceně( postavy z knihy Rychlých šípů od J. Foglara). Je potřeba šikovných, pracovitých a konstruktivních lidí , ale je také potřeba dobré opozice, která dokáže bez emocí poukázat na některá problematická rozhodování. Naše rozhodování je velmi často ovlivněno informacemi, které přijmeme jako pravdivé, bez hlubšího zkoumání této informace.
Ať už volby v naší obci dopadnou jakkoli, přál bych si, aby ve vítězném hlavním proudu byli lidé, kromě předeslaného, bez postraních úmyslů vlastních zájmů, nebojíce se kontroly opozice.

Re: Komunální volby

PříspěvekNapsal: úte 16. zář 2014 19:01:48
od Čochtan
Ale pane Jun... Jako starý vodník s určitými zkušenostmi si dovolím tvrdit, že Váš příspěvek je matoucí! Kdo z libických bolševiků bude chytřejší po vysvětlení, že Losna a Mažňák jsou figury od nějakého Foglara. Takhle citovat osvědčené dílo Timur a jeho parta, tomu by porozuměli - možná. Ale i když Losnu a Mažňáka neznají, znám je. Budou volit Mažňáka. Pitomci!

Re: Komunální volby

PříspěvekNapsal: úte 16. zář 2014 19:19:42
od PetrJun
Tak tedy pardón. Vím, že myslet je nic nevědět. Tak tedy- myslel jsme si, že "foglarovky" jsou známé. Ale pro Vás, pro znalce tohoto díla, by volba Mažňáka byla jistě špatná, protože ne-dobře skončil příběh tohoto ogara....Ale musím podotknout-upozornit, že to byl pouze ilustrativní příměr. Tak se tím moc netapte ;)

Re: Komunální volby

PříspěvekNapsal: úte 16. zář 2014 19:20:19
od PetrJun
netrapte...

Re: Komunální volby

PříspěvekNapsal: úte 16. zář 2014 19:23:36
od Čochtan
To já se netrápím. Ale občané libičtí se potrápí, až si opět, jako posledně, svého Mažňáka vyvolí. Jen klika, že to není starosta vodníků, možná tak pod-vodníků. :-)