Kulturní dům

Kulturní dům

Příspěvekod Bylolíp » pát 18. led 2013 21:13:36

Jsem pro koupi, protože tu stál a sloužil nám všem od doby postavení. Naši tátové se na tom nadřeli a teď to máme nechat spadnout. Když se může zachraňovat zámek, ať se zachrání i kulturní dům. Jinak ho nikdo nekoupí, protože co by s ním dělal.
Bylolíp
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 17. led 2013 9:55:58

Re: Kulturní dům

Příspěvekod sýček » pát 18. led 2013 21:41:01

Je to trochu past. Na jednu stranu sál a společný prostor chybí, ale ten sál byl stavěný a dimenzovaný na 70 desátá léta. A koupení a předělání spolkne asi velkou část obecního rozpočtu. Kvůli otcúm bych to ale nedělal. Zachovat jen stavbu jako vzpomínku? Svého otce si vážím úplně pro úplně jiné věci. Myslím, že v životě lidí v naší obci se zapomenulo nan více odkazů našich dědů a pradědů, které dávaly společném spolubytí obsah. Kulturák je pouze hromada cihel skla a betonu. Vždyť víš, jak je to s kulturními akcemi v obci. Vždyť to zachraňují přespolní. Je velmi problemtické využití tohoto sálu. Dva plesy, dvakrát loutkové divadlo, stolní tenis, setkání důchodců, den matek nějaký koncert, zábava.... Když někdo dokáže spočítat a myslím , že na obecních stránkách byl jakýsi sumář, co by to minimálně potřebovalo. Tak řekneme fajn, když prostředky nejsou, tak od každého občana v Libici a v místních částech vybereme= potřebná částka/ počet obyvatel ,včetně kojenců. Takhle je to vypuštěná informace zabarvená citově a pokud se to pořídí, tak to bude něco stát. Pokud něco chci, tak mě to musí něco stát. Aby to zaplatil za mě někdo jiný, to přece nejde. Pokud se domluvíme napříč obcí, že to tak chceme, tak nám nic nebrání si toto pořídit. Tak funguje spolkový život. A možná by to pak byl větší přínos pro obec, než čekat, že za nás někdo něco zaplatí. Co takhle založit spolek, který by vyzval a sbíral prostředky na koupi tohot prostoru. Sehnat partu lidí,kteří by se zavázali platit i půjčku... Je asi hodně možností. Obec ze svých prostředků musí asi prvně zajistit vlastní chod..Pokud se to ale koupí pouze z obecních prostředků, tak budou vždy chybět někde jinde. Musíš si zvyknout, že každé Tvé rozhodnutí Tě bude něco stát. Tak kolik jseš ochoten po dobu 15 ti let splácet, smluvně se zavázat?
sýček
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 18. říj 2012 17:14:37

Re: Kulturní dům

Příspěvekod Čochtan » ned 20. led 2013 13:34:24

Bylolíp, vždyť nikomu nikdo nebrání, aby si založili příznivci toho skvělého libického chrámu kultůůůůůůůůůůry družstvo, vybrali společně do klobouku a tu chalupu koupili. Pak tam mohou společně sedět a slzet, jak se tam oni, či případně jejich rodiče nadřeli, protože jinak to asi využít nepůjde. Nebo alespoň ne tak, aby to neprodělávalo příliš.. Popravdě,ten "kulturní dům" je docela ohavný vřed na celkem průměrné tváři městyse a bylo by nejlépe ho zbourat. Takový jihlavský Prior v malých libických poměrech.
Čochtan
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 20. led 2013 10:07:11

Re: Kulturní dům

Příspěvekod Bylolíp » ned 20. led 2013 15:45:57

To máš pravdu, že nikdo nikomu nebrání. Tady jde o společné hodnoty, které není schopný nikdo sám táhnout. Hasiči by taky nemuseli být, protože by si mohl hasit každý sám. Ulklízet sníh by taky nemusela obec, protože by si to mohl uklidit každý sám. V kulturním domě jde o zajištění možnosti společných akcí, nebo setkání, která neponesou žádný finanční přínos. Jde o prodělečné akce, jejiž hodnoty jsou duchovního směru. Obec svoji podporou zajistila výměnu oken v kostele a kolik lidí tam chodí? Každý dneska kouká jenom na peníze. Jsou to hloupé barevné papírky. Když bylo líp, tak lidi chodili na akce sami. Jestli to bylo protože chtěli, nebo museli, je jedno, protože kdyby tam nebyli, tak by neměli dnes o čem povidat. Možná se někam muselo jako povinně, ale podivej se dneska na lidi kolem sebe. Každý chodí akorát do práce a z práce a stará se jen o ten svůj prospěch. Zeptej se těch co ho stavěli, jestli dneska litují toho, že to dělali. Budou ti vyprávět, co u toho zažili. Jak Frantovi prdla guma u trenýrek a Jirkovi jak spadlo pivo s lahví do malty a Mařku to pěkně nahodilo. Tak tohle má místo pro společná setkání dělat. Když takové místo a lidi, kteří by to táhli tímto směrem nebude a nebudou. Můžem se každý zamknout ve svém domě a čekat na smrt. Jsou věci, na kterých se prostě nevydělá.
Bylolíp
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 17. led 2013 9:55:58

Re: Kulturní dům

Příspěvekod Čochtan » ned 20. led 2013 16:13:05

Bylolíp, to co předvádíš, to je demagogie nejhrubšího kalibru! Troufám si tvrdit, že když se chlapi párkrát za rok ožerou v kulturáku na nějaké tancovačce, nepůjde asi tak úplně o duchovní směry, jak se snažíš podsunout. Vidím, že jsi jeden z těch, co teskní po tom " socialisticky pracovat, socialisticky žít" . To je ožrat si hubu o MDŽ a na podobných "duchovních akcích".:-) A opravovat a celoročně topit kvůli pár ožíračkám celeoročně tuhle socialistickou zrůdičku? A jestli zasloužilí budovatelé vzpomínají jen na to, komu prdla guma u trenýrek, pak se ale naprosto nedivím tomu, že jak ovce volí za svého prezidenta křupana Zemana.
Co se týká kostela: věřící nejsem. Ale kromě zplundrovaného zámku a zničeného, dílem oprýskaného a dílem do břizolitu oblečeného pivovaru ,je kostel jediná zajímavá chalupa v Libici. Mělo by být tedy takřka poviností obce malinko přispět. A ono se to na voličích určitě vrátilo, tak těch pár peněz určitě starosta neželel.
Čochtan
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 20. led 2013 10:07:11

Re: Kulturní dům

Příspěvekod Bylolíp » ned 20. led 2013 18:23:36

Nevychvaloval jsem režim. A každý má své dobré a špatné. Nemůže být všechno perfektrní, protože každému se líbí něco jiného. Já si radši vzpomenu na toho co mu prdla guma u trenyrek, než na toho koho jsem před 20ti a více roky volil. Když se lidi scházeli, tak byla sranda a není to o tom, že se někdo dvakrát v kulturáku ožere. Čekám od toho víc a kde bys to chtěl jinak dělat? Ožrat se můžeš v hospodě, na to nepotřebuju kulturák, nejsem hlupák. To že je to hranatá nevzhledná budova, to máš pravdu, ale byla to účelová budova. Kdyby tenkrát byly peníze na Karlštejn, tak tu byl. Nakonec nepropadej panice, třeba jednou bude. Jinak bych k tomuto tématu čekal víc názorů. Lidi, spolky jsem jedinej kdo z něj nechce zbořeniště?
Bylolíp
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 17. led 2013 9:55:58

Re: Kulturní dům

Příspěvekod sýček » ned 20. led 2013 18:56:48

Také mi vadí, že spolkový život je v Libici skoro 0. . Jenže ono to musí vzniknout snahou lidí ze zdola. Pokud se vedení obce zapojí do toho dění a převezme odpovědnost, tak se tato snaha lidí odspodu zatluče. Takto to bylo za reálného socialsimu, kde se kádry ujímaly lidové činnosti a tvořivosti. Tím se aktivita lidí úplně zastavila. Neříkám, že vše zavinili soudruzi. Ono to pro lid obecný bylo jednodušší. Je také pravda, že státní správa v tehdejší době určovala, co je ještě kultura a co již ne. Někteří neschválení kulturní aktivisté také ochutnali, jak chutná dělnická pěst kterou řídila KSČ. To je doufám již minulost. Ale toto mě velmi trápí. Ale je to opravdu pouze na aktivitě lidí v obci. Takže zatím to moc nevidím
sýček
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 18. říj 2012 17:14:37


Zpět na Cokoliv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron