voda

voda

Příspěvekod kolčava » stř 24. říj 2012 14:20:34

Čau, nedávno jsem po dlouhé době probíhala Barovicemi. Měla jsem žízeň a konečně už neteče rezavá voda. Už je to OK.
kolčava

Re: voda

Příspěvekod sýček » čtv 25. říj 2012 17:11:43

Jojo, vodovod měl být dávno hotov. Vždyť Bárovice maj nejvíc lesů. Jsou takhle nejužitečnější místní částí
sýček

Příspěvekod kolčava » pon 29. říj 2012 19:00:46

Za to v Lib.Lhotce byly problémy s vodou. Neví o tom někdo?
kolčava

Příspěvekod Alenka » stř 31. říj 2012 12:19:25

Také jsem to slyšela. V bulvárním tisku v Libickém blesku by byl titulek. Velká vodní loupež.... Už to došlo tak daleko, že se krade i voda ze studní. Vláda neochránila soukromí majetek.... Na jeden zátah, tři chalupy bez vody.... Kam se poděla voda... VOLI JI VYPILI... a můžete pokračovat tak daleko, jak Vám fantazie dovolí, dokud se to nevysvětlí.. Tak je potřeba svědků, ale k tomu je potřeba více vzmužilosti.
Alenka

Příspěvekod Rédl » stř 31. říj 2012 20:42:32

Jak se zdá tantamy fungují. Když jse se dostali z Barovic do Lhotky, musím jako jeden z postižených k tomu něco napsat. Předpokládám, že se jedná o studeň v polích, na kterou jsou napojeny tři domy /Klobušovský-Zmekovi, Ptáčkovi a my/. Jestli si to úplně přesně pamatuji, před týdnem 20.10.2012 v sobotu během dopoledne přestala téct voda. Přirovnání k pořekadlu - Voli ji vypili - se mi líbí, protože žádné extrémní sucho není, ale studeň byla téměř prázdná. Od té doby pomalu natéká. Štěstí, že dvě domácnosti nejsou 100% závislé pouze na tomto zdroji a tak mohla během několika dní pokrýt nejnutnější potřeby té jediné. Sama se neztratila, nikdo ji nevypustil. Nabízí se jediná, avšak zatím nikým nepodložená varianta - čistá silnice, vyjeté koleje ke studni. Zemědělství je na tom asi moc špatně. Nafta drahá, výkupní ceny nízké. Buď moc prší, nebo je moc sucho. Podle hrubého odhadu (postupného přiorávání) bude tato studeň a možná i některé silnice maximálně do dvou let zorány. Stejné je to s močkováním v blízkém okolí nejen této studny, ale i studny obecní i dalších soukromých přímo ve Lhotce a argumentace, že vodní zdroj není označen mi přijde chabá, i když možná podle práva §. Copak Vám ostatním někdo kálí před brankou, i když to není zakázané?
Selký rozum asi v těchto případech neplatí. Jestli s ní někdo opravdu umyl silnici, zdá se mi to minimálně bezohledné, sobecké a měl by si to bez vody alespoň jeden den vyzkoušet.
Rédl

Příspěvekod kolčava » čtv 01. lis 2012 7:14:14

A hele, se starostou jste nemluvili? /S místostarostou to nemá cenu, protože je zaměstnanec družstva/ Vždyť hájí vaše zájmy. Jestli si domejšlim to, co z toho vyplývá, tak je to minimálně na výstrahu na výpovědi z pozemků, které mají družstevníci mladí staří, co si v naší obci hospodaří, protože krávy mají po dřině, dobře je jim v kravíně /na Slavíkově/..../ v pronájmu od obce. To jsem se ale dostala někam jinam. Ale konec této budovatelské básně je .. " z pradědečků žádný dnes nepoznal by naši ves!" Tak to by asi opravdu nepoznali. Jsem zvědavá jestli pan starosta na tomto fóru odpoví. Asi ne, protože p. Exner doporučil na tyto Vaše stránky nechodit. Tak proto jsem byla zvědavá a jsem ráda, že jsem toto forum objevila. Ono to totiž funguje. Vzpomeňte na Obecnou školu, film , kde pan ředitel hlásil:" Chci vás upozornit, že dnes mrzne. Proto upozorňuji žáky, aby neolizovali železné zábradlí před školou." Potom následuje záběr, jak pan školník odmražuje několik žáků přimrzlých k zábradlí.
kolčava

Příspěvekod Alenka » pát 02. lis 2012 9:35:58

Pane Rédle , selský rozum do toho netahejte, protože je tím urážíte, protože to jsou vzdělanci.
Alenka

Příspěvekod průzkumník » pát 02. lis 2012 14:45:47

To je fakt smutný, jestli to tak je..... Ono to asi nikoho nezajímá? Co potom zbývá? http://www.youtube.com/watch?v=T0eqMIOBR-0
průzkumník

Příspěvekod kolčava » ned 11. lis 2012 8:52:45

Tady jseš u jádru pudla o čem toto je a vůbec o fungování komunální politiky. To co se s vodou stalo není samořejmě protizákoné, ale je to neetické. Co myslíte že má přednost etika nebo zákon. Etika mi říká, že mám jednat určitým způsobem, ale zákon mi někdy dovoluje jednat i neeticky. není to trochu divné? Co je to za zákony.... neohýbáme je trochu? Kam jsme se to dostali, že je toto možné? Připadne mi, že se děje něco zásadního a ne moc dobrého.... Celej život ti spoutají do zákonů, na každou lidskou činnost se vymyslí zákon a co se do toho nevešlo je povolené i když neetické.....Každej se s tím určitě setkal...
kolčava

Zpět na Cokoliv