Jsme zásadně proti jakémukoli zvláštnímu odměňování, jakéhok

Fórum ke zveřejněným komentářům.

Re: Jsme zásadně proti jakémukoli zvláštnímu odměňování, jak

Příspěvekod Krucemburčan » stř 09. led 2013 13:37:23

A mně se chce něco říct..

http://www.youtube.com/watch?v=9pq6i1EGFKQ
Krucemburčan

Příspěvekod Hermiona » pon 14. led 2013 20:11:51

S tou odhlasovanou odměnou je to SMUTNÉ. Skoro to vypadá, že si naši zastupitelé chtěli starostu nějak "zavázat", vlastně tím řekli: "My ti to odhlasujeme a až budeme my něco chtít,ty nám také dáš."
Co na tom, že je obec zadlužená...... vždyť ani místostarosta nemá na konci roku přehled, jak na tom místní rozpočet je :? :o :roll:
Hermiona

Příspěvekod kolčava » úte 15. led 2013 18:47:03

Ahoj, nemyslím, že by byli naší zastupitelé tak rafinovaně sofistikovaní. Myslím, že důležitější je důvěřovat než vědět. Ale neuvědomují si, že nesou stejnou odpovědnost, bez ohledu na to kdo tu ptákovinu vymyslel.
kolčava

Příspěvekod Bylolíp » ned 20. led 2013 17:58:29

Článek o odměňování se mi líbí. Myslím názorově, protože jsem taky proti odměňování a navíc tak velkému. Koho znám tak ten takovu odměnu nedostal. Přitom si každý myslí že dělá maximum a možná nejlíp. Když někdo něco na vánoce dostane, tak je to odměna nanejvíš v řádu několika málo tisíc a v důsledku to není za to jak perfektně pracoval, ale gesto zaměstnavatele. Až Doubravka zatopí Libici a někdo ji znovu pomůže "vstát z mrtvých" to bude zásluha. Ale takhle to vážně smrdí a začínám pochybovat, že jsem se dvakrát dobře při volbách rozhodl. Volil jsem ty o kterých jsem si myslel, že budou něco dělat a ne že když budou něco dělat, tak je to navíc. Četl jsem, že je to každý rok takže by se mělo začít uvažovat o pamětní desce na úřad za toho co dělal nejvíc. Divím se, že to ostatním zaměstnancům OU nevadí, asi ty nic nedělali. Nikde jsem nezjistil, že by něco dostali. Spíš co můžou řikat. Dělá to dobře, ale nevím jaké jsou možnosti, takže nemůžu posoudit jestli maximálně dobře. S odměnama a těma schovávačkama o kterých jsem se dočetl nesouhlasím.
Bylolíp

Příspěvekod sýček » ned 20. led 2013 18:25:05

Jsem rád, že se zase potkáváme ikdyž se někdy přeme.... Myslím, že přes všechno co se v obci udělalo, jsou nejpodstatnější pravidla, která dělají potom dobré vztahy a pokud jsou dobré vztahy, tak se pak dá s "věcmi pohnout". Přesto si pořád myslím, že by se dalo spolupracovat napříč různými názorovými proudy. Pro mě je velmi problematické řešení obecních dílen a garáží. Nechat investovat Archatt do garáží v určité hodnotě, tak aby garáže byly funkční a potom je vyměnit za dílnu, která je vybavená a kolaudovaná jako dílna. Nerozumím, proč obec dílnu neprodá a a za stržený peníz ať potom udělá sama, co obec potřebuje. Takto jsem to slyšel v hospodě. Je to velmi netransparentní až podezřelé operovat se vzájemnými odhady..... Z hlediska bezpečnosti práce ani v garáži bys neměl nic opravovat. Vím, že tato firma opravuje zámek v obci. A je zájem takový, aby se to dotáhlo, ale vztah vedení obce a Archattu je tak zamotaný až nepřehledný. Proto pro vyčištění těchto vztahů a zprůhlednění této transakce bych to viděl prodat Archattu a postavit bez dalších aktivit Archattu. Ale jsou to informace z doslechu. nevíš o tom více?
sýček

Příspěvekod Budelíp » ned 20. led 2013 19:03:23

Tak o tohle nic nevím. Poptám se.
Budelíp

Příspěvekod Martina » úte 22. led 2013 7:58:09

Také se mi to nelíbí. Já jsem dostala 2000,- a beru to jako přilepšení na vánoce, než jako odměnu za celoroční práci. Teď mám odpovídat v anketě o nový autobusový spoj za 10800,- ročně, ale na odměnu se mě nikdo neptal. Jak to tak tady čtu, nejsem sama, nebo sem chodí samí lakomci.
Martina

Příspěvekod kolčava » úte 22. led 2013 8:38:45

Já myslím, že ne, že to s lakomstvím nemá moc společného. Já bych taky mohla vybít celou myší populaci v místě, jen pro závbavu. Ona šetrnost je dobrá, ale ne na druhých. Moudrý hospodář odkládá z tučných let tak, aby zase v hubených letech pouštěl prostředky a dané společenství moc nestrádalo. Zatím máme poslední dva roky obecní rozpočet - 2000 000. Pokud to bude pokračovat dále, příští rok bude obecní kasa na 0. Ale připadne mi, že asi ne, že v návrhu rozpočtu na tento rok jsou podseknuty příjmy. Ono je vždy lepší samozřejmě počítat s menším příjmem než s větším. Vyhneme se tak možnému nemilému překvapení. Možná také se takto drží spolky v obci tímto nedostatkem na uzdě, aby jejich požadavky a nápady na činnost byly bržděny a pak starosta mohl , jako moudrý otec, rozdělovat a přerozdělovat. Jenže mám obavy, že příští rok se bude obhajovat starostova mimořádná odměna, kromě tahem na dotace a nadstandardním pracovním nasazením, také rozpočtem a to "sehnáním" více finančních prostředků-nebo menší schodkem v obecním rozpočtu než se očekávalo.... ono všelidové hlasování je vždy ošemetné. Většinou se na otázku ani neodpovídá. Viz obecní anketa na využití kulturního domu po možném nákupu obce. Zvrhlo se to v všelidové hlasování zda koupit nebo nekoupit.... Ale tato anketa je celkem jasná...no jsem zvědav, co z toho vzejde. Dej mi, Martino, prosím, zde vědět, jak to dopadlo..
kolčava

Předchozí

Zpět na Komentáře na WWW.NOVACESTALIBICE.CZ