Jsme zásadně proti jakémukoli zvláštnímu odměňování, jakéhok

Fórum ke zveřejněným komentářům.

Jsme zásadně proti jakémukoli zvláštnímu odměňování, jakéhok

Příspěvekod admin » čtv 27. pro 2012 8:53:16

Rok se s rokem sešel a my na těchto stránkách opět řešíme identický problém, který jsme řešili také vloni touto dobou. Rada městyse navrhla, s panem starostou to jistě prohovořila, a ten ve své skromnosti návrh na peněžitý dar, ve výši jednoho měsíčního platu, zřejmě přijal. Mysleli jsme si, že po minulé ostudě, která z toho vzešla, RM nenavrhne, nebo starosta tento dar nepřijme. Uvědomujeme si, že si tímto článkem pana starostu a možná i někoho dalšího velmi pohněváme, ale z našeho pohledu je to obráceně. Pan starosta i zbytek souhlasící Rady tímto aktem pohněval nás a jistě i další.
Přemýšlíme a říkáme si, co Radu městyse, pana starostu a v tuto chvíli i zbytek souhlasících zastupitelů vede k tomu, že si myslí, že bylo v jeho práci něco tak nadstandardního, co by zasluhovalo mimořádné odměny. Pokud na sebe vezme starosta závazek být starostou ve vší vážnosti, tak by nemohl tento návrh přijmout a měl by ho již v RM razantně odmítnout.
Pokud bude někdo argumentovat pracovním nasazením páně starosty, tak už touto samotnou argumentací snižuje výkon RM a ZM, kteří tuto práci pro obec dělají ve svém osobním volném čase, sice v menším rozsahu, ale také s mnohem nižší odměnou za výkon funkce. Pokud se argumentuje délkou pracovní doby? Starosta je zároveň uvolněným členem zastupitelstva, veřejnou osobou, a jako takový nemá pracovní dobu. Tento dar, ve výši jedné měsíční odměny, je nadstandardní oproti většinovým výdělkům, proto pracovní nasazení obdarovaného musí být také nadstandardní. Nelze jinak. Jako nejsilnější odůvodnění se zdálo získávání dotací, ale za rok 2012 zastupitelstvo žádné dotace neschvalovalo. Tímto nechceme říci, že nic nedělá, že žádné zásluhy nemá, to v žádném případě. Předpokládáme, že ho zastupitelstvo zvolilo právě proto, že je pro tuto funkci nejvhodnější a že se jí bude plně věnovat. Pokud by někdo chtěl argumentovat uskutečněnými projekty, tak si dejte práci a podívejte se do volebního programu Obce pro každého, kde zjistíte, že starosta je odměňován za sliby, které vám společně dali. …. to jsou paradoxy... Další pohled na toto, mírně řečeno, pravidelně nemravné odměňování, které se stává v naší obci folklorem je, že finance v obecním rozpočtu chybí. Nebo opravdu nechybí jak říká místostarosta? Proč jsou potom při jeho schvalování užívána červená čísla v paragrafech určených na podporu spolků? Proč se „šetří“ na zimní údržbě a komplikuje se tím dostupnost zaměstnání občanům. V dnešní době ekonomického propadu si nechá pan starosta odsouhlasit tento dar? Být starostou, místostarostou, radním, zastupitelem znamená hlavně službu lidem – obci, ne obráceně. Ne, jak to teď na první pohled vypadá – kdy být starostou znamená vliv na lidi a dění kolem sebe, rozhodování o finančních tocích v obci a důležité je i nezapomenout přitom na sebe. Starosta pak vesele může říci, že on ne, že za to může RM nebo ZM, ti to přece navrhli a odsouhlasili.
A jsme u problému, který nás tíží na této kauze nejvíce. Tento bod jednání, mohl navrhnout a návrh potom přijmout jen sociálně necitlivý člověk. K pracovitosti, či nadání pro určitou věc nesmí totiž chybět empatie. A to je víc než všechny získané prachy! To dělá totiž atmosféru celého spolubytí v obci. Po zahájení diskuze ohledně daru, kterou vedl pan místostarosta, nastalo trapné ticho. Byla cítit trapnost situace. Zastupitelé začali šustit papíry. Byl cítit strach cokoli říci. A informace, které jsme měli před zasedáním městyse, se potvrdily. Někteří zastupitelé se neřídili svým svědomím, ale strachem. Proti vystoupil jen pan Rutsch a z publika vystoupil pan M. Málek, kterému místostarosta naznačil, že je jedno co říká, že rozhodnou zastupitelé. Tím dal všem jasně najevo, že ho názor pana Málka, tudíž občanů, nezajímá. Ptali jsme se v některých jiných obcích, abychom měli srovnání, který starosta-tka berou nějaké odměny. Zaujal nás názor pana starosty z Velké Losenice, M. Černého, který je ve funkci starosty čtvrté volební období. Ten se naší otázce zasmál a řekl, že odměnu nikdy nedostal a kdyby mu ji někdo navrhl, že by ji vždy odmítl. Starostou se stal hlavně proto, aby se staral o obec, bez ohledu na čas v tomto úřadě strávený. To, že se zastupitel rozhodne hlasovat tak, jak se rozhodne, pokud to dokáže obhájit, ale hlavně pokud se řídí svým svědomím, jak sliboval, je vše v pořádku. Pokud hlasuje v rozporu se svým svědomím-přesvědčením, měl by zvážit setrvání ve své funkci. Možná to, že strach začíná pohybovat se svědomím, vyděsilo i vás. Komunisti si v minulém režimu mohli dovolit tolik špatného, protože ta slušná většina mlčela, ale stejně se svou zbabělostí na této situaci podílela. První Československý prezident T.G. Masaryk řekl: „Je potřeba se postavit zlu v jakékoli podobě již v zárodku.“ Nenasytnost čelních představitelů státu, ale i obce tam také patří. Vede totiž k zamyšlení, že hlavní zájem je osobní profit a potom teprve stát nebo obec. U dobrého starosty bychom předpokládali určitou skromnost a nesobeckost. Pokud toto chybí, tak se jeho slova a činy stávají nevěrohodnými a zbabělost některých zastupitelů tomu silně napomáhá. Podkopává se tak víra ve smysl demokratického dění. Nevíme, jestli je to pouze hloupost, obava těchto lidí nebo záměr....

„Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, nemá smysl.“ – Edmund Burke

Tento článek není v žádném případě osobním útokem na kohokoli stejně jako ostatní naše komentáře. Vyjadřují pouze náš názor a v tomto případě o tom vypovídá i nadpis článku -

Jsme zásadně proti jakémukoli zvláštnímu odměňování, jakéhokoli starosty, teď i v budoucnu.
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 01. pro 2011 10:09:47

Re: Jsme zásadně proti jakémukoli zvláštnímu odměňování, jak

Příspěvekod kolčava » sob 29. pro 2012 11:02:46

Re: Zasedání zastupitelstva

Příspěvekod sýček » sob 22. pro 2012 13:16:37
Překvapilo mě, že osoba, která kandidoval za Vaše sdružení, hlasovala pro odměnu. Jojo každé sdružení má svého Bílka nebo Klepetkovou...

Toto napsal sýček, jak tohle souvisí s odměňováním ? Není to moc osobní? Vysvětli to nebo o tom nepiš.....!
kolčava
 
Příspěvky: 66
Registrován: úte 23. říj 2012 13:39:45

Re: Jsme zásadně proti jakémukoli zvláštnímu odměňování, jak

Příspěvekod sýček » ned 30. pro 2012 12:24:08

Cítím v v Tvém příspěvku agresivitu. Z mé strany to není osobní.

Je to pouze o daném slovu o slibu. Je to o slibu svému svědomí. Protože pokud někdo přijal kandidaturu v opozičním sdružení, tak svým voličům říká dohlédnu na to, nebudu se bát a nepodrazím Tě. Tam patří i nehlasování pro mimořádnou odměnu. Tato "opoziční sdružení" vznikla také proto, aby se vytvořila rovnováha vůči obecní, jednoduše řečeno, starostenské politice. Na dobrých věcech se podílet, na špatné poukázat a říci, co je špatně. Starostovcům po volbách se podařil mistrovský kousek. Kde při po volebních vyjednáváních o postech radních a zastupitelů řekli, že klíčem pro tyto funkce bude volební výsledek jednotlivých kandidátů. Na první pohled se to zdá být spravedlivé. Tímto se jim podařilo vyřadit lidi, kteří byli u zrodu těchto sdružení, dávají jim obsah. Ale jaké potom bylo překvapení těchto sdružení, když zjistili, že toto pravidlo platí jen pro ně. Toto pravidlo už neplatilo pro vítězné starostenské sdružení. Připomnělo mi to silně Orwellovu knihu, Farma zvířat. kde vládnoucí prasátka byla nad pravidly, nad zákonem.
Často od jednoho vlivného člověka v obci slýcháme: " Pohovoříme si jako chlapy. Domluvíme se jako chlapy. " Je u něho velký akcent na chlapské slovo. Věřit se tomu moc nedá, ale to je již dávná historie. Co když je tam ale žena? Tak už to nemůže platit. Když jsem byl malý, tak my nepionýři jsme říkali" " Čestné slovo, pionýrské." Dělali jsme si samozřejmě legraci, vytvářeli jsem pro nezasvěcené past s vědomím, že nejsme pionýři, že tento náš slib byla jen legrace. Takže: "Čestné slovo zastupitelské." A to už není legrace! Z toho se už vyvlíct nedá. Do pionýru jsem mohli vstoupit nebo ne. Ale tady je tento zastupitel volen a zvolen lidmi. Pokud zastupitel tuto důvěru přijal, tak je odpovědný jim, voličům, ne tedy sobě. Náš pan starosta říká, že je potom každý jednotlivec v zastupitelstvu sám za sebene za sdružení. Věřím, že by se mu to takto líbilo. Ale v tomto případě to neplatí Zastupitel byl volen lidmi, kteří vkládají na zvoleného zastupitele určité své nároky a i naději. K tomu, aby se něco pohnulo, musí zastupitelé spolupracovat. Zastupitel nemůže zaujmout neutrální polohu, protože neexistuje. Zastupitel se musí rozhodnout. Jak? Špatně nebo dobře! Co k tomu potřebuje? Nebát se veřejně vystoupit. Měl by získat odstup od sebe, od možných konfliktů, které z toho někdy můžou vzejít. Protože, pokud se druhá-starostenská parta bere moc vážně, tak se jich dotkne každý nesouhlas a prezentují to jako napadání , třeba starosty. Toto vše je jen malý výčet co tento opoziční zastupitel musí unést. Takže ještě jednouia naposled. " Čestné zastupitelské? "
sýček
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 18. říj 2012 17:14:37

Re: Jsme zásadně proti jakémukoli zvláštnímu odměňování, jak

Příspěvekod sýček » ned 30. pro 2012 20:10:06

Ta moje čeština být hrozný. pohovoříme si jako chlapi a to druhý , také jako chlapi
sýček
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 18. říj 2012 17:14:37

Re: Jsme zásadně proti jakémukoli zvláštnímu odměňování, jak

Příspěvekod kolčava » pon 31. pro 2012 9:12:59

Docela mě pěkně štveš. Vždycky něco nadhodíš a zviřátko aby se v tom vyznalo. Co je historie a čemu se nedá věřit? Chováš se jak já v lese. Nakousneš a jdeš dál.... Nenakusuj a popřípadě ani raději nepiš. A raději ani nenaznačuj.
kolčava
 
Příspěvky: 66
Registrován: úte 23. říj 2012 13:39:45

Re: Jsme zásadně proti jakémukoli zvláštnímu odměňování, jak

Příspěvekod sýček » pon 31. pro 2012 22:47:56

Po Tvém příspěvku nevím, jestli má smysl ještě vůbec něco psát něco vysvětlovat. Je to moje vidění problému a možná i špatné. Pokud vezmeš v úvahu, že v minulém volebním období byla sepsána smlouva o vzájemné podpoře mezi dvěma sdruženími, kde jedno sdružení zastupoval odstupující starosta. Ten prý žijíc v domění, že má krytá záda smlouvou, tak ani nepodává celou volební kandidátku. Tím samořejmě řichází o hlasy. Po volbách druhé sdružení zjistí, že by bylo lépe se spojit s třetím sdružením a s odstupujícího starostu odsunout na vedlejší kolej. Smlouva se vypověděla? Nevím, ale je to úplně jedno, protože nedodržel se slib, slovo které tento dal odstupujícímu starostovi, který ho podporoval!! Takže jeho dané slovo v této zásadní věci stálo za prd. Kam větřík, tam pláštík. Ono to pokračuje dál. Je potřeba tuto dobu zaznamet, popsat i do kroniky. Očistit se. Vždyť on tu kroniku skoro nikdo nečte. Tak vzniká neoprávněný zápis do kroniky, kde si také vyřizuje účty s odstupujícím starostou. Přiznává se k tomuto ručnímu zápisu a lituje, říká, že pohnutky byly jiné-chtěl pouze doplnit kroniku. Věřit - nevěřit? Doporučuji Ti nahlédnout do uzavřené kroniky na neoprávněný zápis, která je uložena v Okresním archívu v Havl. Brodě a nech si předložit rukopisy uchazečů na místo kronikáře. Budeš velmi překvapena, možná vyděšena.
sýček
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 18. říj 2012 17:14:37

Re: Jsme zásadně proti jakémukoli zvláštnímu odměňování, jak

Příspěvekod Alenka » stř 02. led 2013 20:58:46

Tak jsi mi to připomenul. Také mi vrtalo hlavou, čí to bylo písmo..... Řekla bych, že uličníka, který se přiznal, to písmo není. Na úředních listinách občas vídám pouze jeho podpis. Úplně jiný sklon a typ písma podpisu než v neoprávněném zápisu.
Alenka
 
Příspěvky: 46
Registrován: ned 21. říj 2012 18:51:57

Re: Jsme zásadně proti jakémukoli zvláštnímu odměňování, jak

Příspěvekod Kašpárek » ned 06. led 2013 13:16:05

Tak trochu se vrátím ke zvukové nahrávce ke schvalování starostenské odměny. Hlavně je potřeba uschovat tuto nahrávku z jednání zastupitelstva, protože vejde do dějin rétorikou i argumentací jako níže uvedený klip s M. Jakešem. Není to posmívání, ale fascinuje mě, že zřejmě nepočítali s dotazy a vůbec žádným odporem. Obhájce se vůbec nepřipravil......
Každý vnímá demkracii jinak. Někdo jako službu. Jinej samořejmě také jako službu, ale těch druhých pro něj. Nemusíš totiž vědět proč, to je vedlejší. Ale hlavně, když jseš přesvědčenej. Což z obou zvukovek čouhá jako sláma z bot. Vzpomněl jsem si na poslance z parlamentu ČR, které ho jsem potkal na jedné svatbě. A ten říkal, že naši poslanci se dělí na nevědomé nebo vědomé, dobře placené, křoví.

http://www.youtube.com/watch?v=MOCzPU-uq-k

Pro sýce!!!! Je v tom nějakej zásadní problém? V tom výběrovém řízení? Já v tom propblém nevidím. Snad jen to, že kronikáře dělá člověk, který dělal předsedu MNV a ten v 90tých letech před předáním úřadu pálil za kulturákem nějakej, asi nepotřebnej, starej papír. Všichni to přece ví. A každej si může domyslet, jakej papír se tam pálil.Tak proč se s tím dnes ještě zaobírat. To přece se záznamy o lidech v obci nesouviselo nebo jo? Je pravda, mohl se dát papír do sběru...Teď už se vám může jen smát, popřípadě o vás, o občanech, pochvalného nebo méně pochvalného napsat nebo nenapsat. Pokud mu to rada městyse ovšem posvětí, tak už to bude platné a navěky. A v tomto složení samořejmě posvětí. Teď už se do šuplíku psát nebude. Ne, ne. Teď už je to na ostro. Takhle se znásilňuje demokracie, soudruzi!!!!
Kašpárek
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 06. led 2013 12:29:48

Re: Jsme zásadně proti jakémukoli zvláštnímu odměňování, jak

Příspěvekod Krucemburčan » úte 08. led 2013 9:04:22

Váš pan starosta je proti tomu našemu starostovi skromný až šedivý ptáček. Náš starosta v Krucemburku se nechal "odměnit" 120 000kč a místostarosta 60 000kč. Na dotaz proč? Tak prý ušetřili obci 400 000kč. Jako by tam byli pro něco jiného, než aby se postarali dobře o obec. Jen by mě zajímalo, jestli politika a politická funkce člověka ta vždy zku...í Není to nadávka, je to od slova zatáčka. Tito dva naši pánové se vychýlili od přímého nebo možná lépe, od rovného směru. Na všem se šetří. Pouze sobě nadělí. Důvod? Ten se vždy najde. A pro mě, jako voliče to znamená je v budoucnu už nevolit..... i kdyby měli sebelepší program, tak je jejich hamižnost prozrazuje a nasazuje jejich "sebeupřmnějšímu snažení" oslovskou korunu.
Krucemburčan
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 08. led 2013 8:39:09

Re: Jsme zásadně proti jakémukoli zvláštnímu odměňování, jak

Příspěvekod sýček » úte 08. led 2013 12:39:02

Neštěstí druhých také potěší. Vítejte do klubu, parde... Cítím se jak oběť. A je to blbej pocit.
sýček
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 18. říj 2012 17:14:37

Další

Zpět na Komentáře na WWW.NOVACESTALIBICE.CZ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron