K darovací smlouvě

Fórum ke zveřejněným komentářům.

K darovací smlouvě

Příspěvekod admin » čtv 27. pro 2012 8:51:28

Měli jsme si možnost přečíst Darovací smlouvu mezi Městysem Libice nad Doubravou a občanem p. Václavem Venhauerem. A opakuje se situace z loňského roku, kdy téměř všichni hlasovali pro odměnu pro p.Venhauera /ne pro pana starostu/, aniž by věděli o jakou částku se jedná.

Letos je opět ve smlouvě uvedeno „ve výši jednoho platu“. Ale jakého platu? Zahradnice, traktoristy nebo nikoho jiného. Jedná se o čistý nebo hrubý plat? V celé smlouvě není zmíněno slovo starosta. Jak může být naplněno usnesení? Udělal pan Venhauer něco mimořádného, že je nutné ho obdarovat?

Nicméně předpokládáme, že chce zastupitelstvo odměnit starostu za jeho práci. Pak nevíme, proč je takový problém napsat darovací smlouvu, kde bude napsána částka třeba 40.000. Nemusí se vůbec hovořit o platech. Pokud si za tím zastupitelé stojí a mají pocit, že pan starosta si to zaslouží, tak ať pro to hlasují. Není se přeci za co stydět.

Sami bychom se spíše styděli , zvedat ruku pro něco, co není vůbec jasné.
admin
Administrátor

Re: K darovací smlouvě

Příspěvekod Alenka » pát 28. pro 2012 19:50:36

Říkala jsem to starýmu..... zastupitelé se v tomto bodě mají za co stydět. Tyto peníze nejsou zastupitelů, jsou celé obce. Proto by je zastupitelé měli používat ve prospěch obce. Pokud bude jediný člověk v obci, aby se tyto peníze vyplácely, tak by se, podle mě, neměly vůbec vyplácet. Starej mi na to řekl, že se starosta hodně o obec zasloužil. Ale já jsem řekla, že jedinou správnou motivací pro starostu je tuto práci dělat dobře, efektivně, to zn.i levně, a ve prospěch obce. Překvapila mě kalkulace sýčka o možných mimořádných odměnách starosty, protože jediná čistá motivace starosty je být zvolen další volební období. Zatím starosta svým tahem po penězích dělá vše proto, aby dále již volen nebyl. Vidím to docela přesně jak to v RM a ZM může i fungovat. Image práce vrcholného představitele může dělat tzv. "tiskový mluvčí", který má prostor nebo i jen pár pleskačů, s malým p. Ale čemu se divím, když i moje prabába totiž říkala: "Raději drzé čelo než poplužní dvůr."
Alenka

Zpět na Komentáře na WWW.NOVACESTALIBICE.CZ